Велосипедист проїхав певну відстань за 45 хвилин.На зворотному шляху він збільшив свою швидкість на

4 км\год і тому проїхав цю ж саму відстань за 36 хв.Знайдіть шкидкість велосипедиста в обох напрямка Написати пояснення та перевести хвилини в години

Ответы на вопрос

Отвечает Решетняк Мария.

Відповідь:

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі спочатку переведемо час з хвилин в години. Щоб це зробити, поділимо кількість хвилин на 60, оскільки в одній годині 60 хвилин.

45 хвилин = 45/60 годин = 3/4 години

36 хвилин = 36/60 годин = 3/5 години

Тепер ми можемо обчислити швидкість велосипедиста в обох напрямках.

Нехай V буде початковою швидкістю велосипедиста в км/год.

Поїздка туди (45 хвилин або 3/4 години):

В цьому напрямку велосипедист подолав певну відстань (нехай ця відстань буде d) зі швидкістю V км/год. Таким чином, ми можемо записати:

d = V * (3/4)

Поїздка назад (36 хвилин або 3/5 години):

На зворотному шляху велосипедист збільшив свою швидкість на 4 км/год, тобто тепер його швидкість стала V + 4 км/год. Він подолав ту ж саму відстань d зі збільшеною швидкістю, тому ми можемо записати:

d = (V + 4) * (3/5)

Тепер у нас є два рівняння для відстані d, однак обидва вони дорівнюють тій самій відстані. Тому ми можемо прирівняти ці два рівняння:

V * (3/4) = (V + 4) * (3/5)

Далі розв'язуємо це рівняння для V:

3V/4 = (3/5)(V + 4)

Множимо обидві сторони на 20 (щоб позбутися дробів):

15V = 12(V + 4)

Розкриваємо дужки:

15V = 12V + 48

Віднімаємо 12V з обох сторін:

3V = 48

Розділяємо обидві сторони на 3:

V = 48 / 3

V = 16

Отже, початкова швидкість велосипедиста дорівнює 16 км/год, а на зворотному шляху він їхав зі швидкістю (16 + 4) = 20 км/год.