Побудувати графік функції у=х2-4х-5


Ответы на вопрос

Отвечает Клос Мар'яна.

Ответ:

Графік функції у = х^2 - 4х - 5 можна побудувати за допомогою наступних кроків:

1. Знайти вершину графіка, використовуючи формулу x = -b / (2a), де a = 1, b = -4.

x = -(-4) / (2*1) = 4 / 2 = 2.

Підставимо значення x = 2 в початкове рівняння:

у = 2^2 - 4*2 - 5 = 4 - 8 - 5 = -9.

Отже, вершина графіка буде мати координати (2, -9).

2. Знайти значення функції для кількох інших значень x. Наприклад, можна взяти x = 0, x = 1 і x = 3:

При x = 0: у = 0^2 - 4*0 - 5 = -5.

При x = 1: у = 1^2 - 4*1 - 5 = 1 - 4 - 5 = -8.

При x = 3: у = 3^2 - 4*3 - 5 = 9 - 12 - 5 = -8.

3. Побудувати графік, використовуючи отримані значення. Позначити вершину графіка (2, -9) і з'єднати її з іншими точками, отриманими на кроці 2.

4. Додатково, можна обчислити додаткові точки, якщо потрібно, і побудувати більш деталізований графік.