Скоротіть дріб: А) 4х^2 у^3 Б) 2х^2 - 8 ______ ; ______ 6х^4 у2 4х + 4


Ответы на вопрос

Отвечает Басенко Ксения.

Ответ:

А) 4x^2y^3 / 6x^4y^2

Для спрощення дробу поділімо чисельник і знаменник на їхні спільні множники:

4x^2y^3 / 6x^4y^2 = (4/2) * (x^2 / x^4) * (y^3 / y^2)

Тепер спростимо кожний множник окремо:

4/2 = 2

x^2 / x^4 = 1/x^2

y^3 / y^2 = y^(3-2) = y

Тепер маємо спрощений дріб:

2 * (1/x^2) * y = 2y / x^2

Отже, спрощений вигляд дробу А) це 2y / x^2.

Б) 2x^2 - 8 / 4x + 4

Для спрощення дробу поділімо чисельник і знаменник на їхній спільний множник, який дорівнює 2:

(2x^2 - 8) / (4x + 4) = 2(x^2 - 4) / 2(2x + 2)

Тепер можемо скасувати спільний множник 2:

(x^2 - 4) / (2x + 2)

Тепер розкладемо різницю квадратів у чисельнику:

(x^2 - 4) = (x - 2)(x + 2)

Таким чином, спрощений вигляд дробу Б) це:

(x - 2)(x + 2) / (2x + 2)

Объяснение: