№717 побудуйте графік функції, заданої формулою у=0,5х-3. Користуючись графіком, знайдіть:

а)значення у, яке відповідає х=-2; х=2; х=4; б)значення х,якому відповідає у=-2; у=1; в)нуль функції; г)значення х, для яких функція набуває від'ємних значень.​

Ответы на вопрос

Отвечает Макар Остап.

Ответ:

Объяснение:

Для побудови графіка функції у = 0,5x - 3 ми можемо використовувати координатну площину і позначити кілька точок, щоб побудувати лінію. Давайте розглянемо кілька значень x та обчислимо відповідні значення y:

а) Значення y для x = -2:

y = 0,5 * (-2) - 3 = -1 - 3 = -4.

Значення y для x = 2:

y = 0,5 * 2 - 3 = 1 - 3 = -2.

Значення y для x = 4:

y = 0,5 * 4 - 3 = 2 - 3 = -1.

б) Значення x, які відповідають y = -2, y = 1:

Для y = -2:

-2 = 0,5x - 3,

0,5x = -2 + 3 = 1,

x = 1 / 0,5 = 2.

Для y = 1:

1 = 0,5x - 3,

0,5x = 1 + 3 = 4,

x = 4 / 0,5 = 8.

в) Нуль функції:

Нуль функції (y = 0) відповідає:

0 = 0,5x - 3,

0,5x = 3,

x = 3 / 0,5 = 6.

г) Значення x для яких функція набуває від'ємних значень:

Функція набуває від'ємних значень, коли y < 0. Тобто ми можемо вирішити:

0 < 0,5x - 3,

0,5x > 3,

x > 3 / 0,5 = 6.

Отже, функція набуває від'ємних значень для x > 6. Графік цієї функції буде прямою лінією, яка проходить через точки (-2, -4), (2, -2) і (4, -1), та зростає зліва направо. Нуль функції знаходиться в точці (6, 0).