0.8. Теңсіздікті екі тәсілмен шешіңдер: 1) x²-x-9<0; 2) 6x²-7x+2>0; 3) -x²-2x+48<0; онеж

- 4) 8x2+10x−3>0; @,0 ( 5) 25x²-10x+1>0; 7) -x²-12x-100<0; 9) 5x²+3x-8>0. 8 6) 49x²-28x+4<0; 8) 4x²-4x+15<0;

Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Анжелика.

Ответ:

1) x² - x - 9 < 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ ≈ 3.08, x² ≈ -2.08

Сандықтау диаграммасы: (-∞, -2.08) U (3.08, ∞)

2) 6x² - 7x + 2 > 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ = 2/3, x² = 1/2

Сандықтау диаграммасы: (1/2, 2/3)

3) -x² - 2x + 48 < 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ = 6, x² = -8

Сандықтау диаграммасы: (-8, 6)

4) 8x² + 10x - 3 > 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ ≈ 0.25, x² ≈ -1.5

Сандықтау диаграммасы: (-∞, -1.5) U (0.25, ∞)

5) 25x² - 10x + 1 > 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: 0.2 (екі теңізу нұсқаулары бірдей корендер)

Сандықтау диаграммасы: 0-нан жоғары.

6) 49x² - 28x + 4 < 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: 2/7 (екі теңізу нұсқаулары бірдей корендер)

Сандықтау диаграммасы: (-∞, ∞)

7) -x² - 12x - 100 < 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ ≈ -14.32, x² ≈ 2.32

Сандықтау диаграммасы: (-14.32, 2.32)

8) 4x² - 4x + 15 < 0

4x² - 4x + 15 = 0 теңізу теңдігі, себеб дискриминант (D) негізгізай: D < 0.

Сандықтау диаграммасы: (-∞, ∞)

9) 5x² + 3x - 8 > 0

Теңіздеу есептік көрсеткіштері: x¹ ≈ 1, x² ≈ -1.6

Сандықтау диаграммасы: (-1.6, 1)