74. Өрнекті оған теңбе-тең түбір таңбасы болмайтын өрнекпен алмастырыңдар: 1) √(x - 2)²; 2) √(y +

3)²; 3) (a -1)², a < 1; 4) √(5-x)*, x>5; 5) /4m² + 4m + 1; 6) √(b + 6), b < −6.

Ответы на вопрос

Отвечает Каба Влад.
1) √(x - 2)² = |x - 2|: Осы таңба жауап берілмейді, себебі √(x - 2)² = |x - 2| ретінде теңбе-тең түбір жасалмайды.

2) √(y + 3)² = |y + 3|: Осы таңба жауап берілмейді, себебі √(y + 3)² = |y + 3| ретінде теңбе-тең түбір жасалмайды.

3) (a -1)², a < 1: Осы таңба жауап берілмейді, себебі a < 1 шарты орындалмайды.

4) √(5-x)*, x > 5: Осы таңба жауап берілмейді, себебі x > 5 шарты орындалмайды.

5) /4m² + 4m + 1 = (2m + 1)²: Осы таңба жауап берілмейді, себебі оған кедергі жасайтын шарт жоқ.

6) √(b + 6), b < −6: Осы таңба жауап берілмейді, себебі b < -6 шарты орындалмайды.