Обчисли відносні молекулярні маси речовин :Mr(Ca)=;Mr(Cl2);Mr(ZnO)=;Mr(Fe2O3);Mr(C12H22O11) Будь

ласка поможіть даю 20 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Мятова Софья.


1) Mr(Ca) - Маса атома кальцію (Ca). Маса атома кальцію складає 40,08 г/моль.

2) Mr(Cl2) - Маса молекули хлору (Cl2). У молекулі хлору є два атоми хлору, тому Mr(Cl2) дорівнює 70,90 г/моль (2 * 35,45 г/моль).

3) Mr(ZnO) - Маса молекули цинку оксиду (ZnO). Молекула цинку оксиду містить один атом цинку (Zn) та один атом кисню (O). Маса атома кисню дорівнює 16,00 г/моль. Таким чином, Mr(ZnO) дорівнює сумі мас атомів цинку і кисню: X + 16,00 г/моль.

4) Mr(Fe2O3) - Маса молекули оксиду заліза (Fe2O3). Молекула цього оксиду містить два атоми заліза (Fe) та три атоми кисню (O). Маса атома заліза складає 55,85 г/моль, а маса атома кисню - 16,00 г/моль. Отже, Mr(Fe2O3) дорівнює сумі мас атомів заліза і кисню: 2 * 55,85 г/моль + 3 * 16,00 г/моль = 159,70 г/моль + 48,00 г/моль = 207,70 г/моль.

5) Mr(C12H22O11) - Маса молекули цукру (C12H22O11). Молекула цукру містить 12 атомів вуглецю (C), 22 атоми водню (H) і 11 атомів кисню (O). Маса атома вуглецю складає 12,01 г/моль, маса атома водню - 1,01 г/моль, а маса атома кисню - 16,00 г/моль. Отже, Mr(C12H22O11) дорівнює сумі мас атомів вуглецю, водню і кисню: 12 * 12,01 г/моль + 22 * 1,01 г/моль + 11 * 16,00 г/моль = 144,12 г/моль + 22,22 г/моль + 176,00 г/моль = 342,34 г/моль.

Отже, відносні молекулярні маси речовин:
Mr(Ca) = 40,08 г/моль
Mr(Cl2) = 70,90 г/моль
Mr(ZnO) = X + 16,00 г/моль
Mr(Fe2O3) = 207,70 г/моль
Mr(C12H22O11) = 342,34 г/моль