1.Укажіть групу речовин, яка містить лише оксиди. А) CuO, CuS, CO2; Б)NaOH, Mg(OH)2, KOH;

В)Na2CO3, CO2, FeSO4; Г)SO2, Na2O, K2O. 2. Укажіть групу речовин, яка містить лише кислоти. А) Р2О5, РН3, Н3РО4; Б) NaСl, K2CO3, Li3PO4; В) SO2, H2SO3, Li2SO3; Г)HCl, H2SO4, HNO3. 3. Укажіть групу речовин, яка містить лише основи. А) Cu(OH)2, NaOH, Fe(OH)2; Б) Cl2O5, CuO, Cu2O; В)CO2, MgCl2, K2S; Г) NaOH, CaO, KCl. 4. Укажіть групу речовин, яка містить лише солі. А)CaCO3, CO, CaCl2; Б) H2SiO3, KCl, Na2SiO3; В)AlCl3, K3PO4, ZnSO4; Г) H2CO3, H2S, H2SO4. 5. Укажіть групу речовин, яка містить лише кислотні оксиди. А) СuO, CuCl2, BaS ; Б) K2O, CuO, P2O5; В) SO3, SO2, CO2; Г) K2O, CaS, CuO. 6. Укажіть групу речовин, яка містить лише луги. А) Ba(OH)2, NaOH, KOH; Б) ZnO, Fe2O3, Be(OH)2; В) NO2, SO3, P2O5; Г) NaOH, Na2O, CO. Середній рівень (за кожне завдання 1 бал) 7.Установіть відповідність між формулами речовин та їх назвами. А) BaSO4 ; Б) BaSO3; В) Ba(NO3)2; Г) Ba3(PO4)2. 1)барій нитрат; 2)барій силікат; 3)барій сульфат; 4)барій ортофосфат; 5)барій сульфіт. 8. Установіть відповідність між формулами основ і формулами оксидів. А) Cu(OH)2; Б) Fe(OH)2; В) Ba(OH)2; Г) Fe(OH)3 . 1) Fe2O3; 2) CuO; 3) BaO; 4) FeO; 5) Cu2O. 9. Установіть відповідність між реагентами і продуктами реакцій. А) CaO + SO2 →; Б) Ca(OH)2 + HCl→; В) Ca(OH)2 + Na2SO4 →; Г) CaCl2 + Na2CO3→. 1) CaCl2, Н2О; 2)CaSO3; 3) CaCO3, NaCl; 4) CaSO4; 5) NaOH, CаSO4. Достатній рівень (за кожне завдання 1,5 бала) 10. Напишіть рівняння реакцій за допомогою яких можна здійснити перетворення. Fe → FeO → FeCl2 → Fe (OH)2 → Fe(NO3) 2. 11. При взаємодії барію з хлоридною кислотою виділилось 56 л водню. Яка маса хлоридної кислоти прореагувала? Високий рівень (3бали) 12. Які з перелічених речовин можуть взаємодіяти між собою: хлоридна кислота, залізо, натрій гідроксид, барій оксид, купрум(ІІ) нітрат? Напишіть рівняння відповідних реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Жарков Максим.

Ответ:

Объяснение:

1) Г

2) Г

3) А

4) В

5) В

6) А

7)  А-3, Б-5, В-1, Г-4

8)  А-2, Б-4, В-3, Г-1

9) А-2, Б-1, В-5, Г-3

10)  2Fe + O2 = 2FeO

FeO + 2HCl = FeCl2 + H2O

FeCl2 + 2NaOH = Fe(OH)2↓ + 2NaCl

Fe(OH)2 + 2HNO3 = Fe(NO3)2 + 2H2O

11)                          Х г                                 56 л

           Ba     +     2HCl    =     BaCl2    +    H2

                        n=2 моль                         n=1 моль

                      М = 36,5 г/моль               Vm=22,4 л/моль

                      m=73 г                               V = 22,4 л

Х г   HCl    -    56 л   Н2

73 г  HCl    -    22,4 л  Н2

m(HCl) = 73 * 56 / 22,4 = 182,5 г

12)  2HCl + Fe = FeCl2 + H2↑

      HCl + NaOH = NaCl + H2O

      2HCl + BaO = BaCl2 + H2O

       Fe+ Cu(NO3)2 = Fe(NO3)2 + Cu↓

      2NaOH + Cu(NO3)2 = Cu(OH)2↓ + 2NaNO3