човен за 5 год руху за течією і 2 год руху проти течії по озеру долає 123 км.За 5 год руху за

течією човен долає відстань у 3 рази більшу ніж за 2 год проти течії.Знайдіть власну швидкість човна і течії.

Ответы на вопрос

Отвечает Фазлыева Дарья.
Х км/ч - собственная скорость лодки,,у км/ч - скорость течения,,х+у км/ч  - скорость по течению реки,,х-у км/ч  - скорость против течения реки,,2х км - путь по озеру за 2часа,,,5(х+у) км - путь по течению реки за 5 часов,,,2(х-у) км - путь против течения реки за 2 часа,,Маємо рівняння:2х+5(х+у)=123 или 7х+5у=123,,5(х+у)=3*2(х-у) или 11у=х,,7*11у+5у=123,,82у=123у=123/82=1,5 км/ч скорость течения,,,х=11*1,5=16,5 км/ч скорость лодки
,,-Це означає речення закінчене