Човен за 3 год руху за течією і 2 год руху проти течії долає 138 км. За 9 год руху за течією човен

долає відстань у 5 разів більшу,ніж за 2 години руху по озеру. Знайдіть швидкість човна за течією та швидкіть човна проти течії Будь ласка мені потрібно зараз!! Даю 30 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Сарсенова Айым.

Ответ:

Объяснение:Позначимо швидкість човна як V, швидкість течії як C і шукані швидкості човна за течією і проти течії як V_теч і V_прот.

За 3 години руху за течією човен подолав відстань 3V + 3C = 138 км.

За 2 години руху проти течії човен подолав відстань 2V - 2C = 138 км.

Ми маємо два рівняння:

3V + 3C = 138 ---(1)

2V - 2C = 138 ---(2)

Множимо рівняння (2) на 3, щоб отримати коефіцієнти V однаковими:

6V - 6C = 414 ---(3)

Тепер додамо рівняння (1) і (3):

3V + 3C + 6V - 6C = 138 + 414

9V = 552

V = 552/9

V ≈ 61.33

Тепер, підставляючи значення V в рівняння (1) або (2), можемо знайти швидкість течії C:

3(61.33) + 3C = 138

183.99 + 3C = 138

3C = 138 - 183.99

3C = -45.99

C ≈ -15.33

Отже, швидкість човна за течією (V_теч) дорівнює 61.33 км/год, а швидкість човна проти течії (V_прот) дорівнює -15.33 км/год. Зауважимо, що швидкість течії вважається від'ємною, оскільки вона протилежна напряму руху човна.