Катер проходить 10 км по озеру та 16 км проти проти течії річки за 3 год. Знайди власну швидкість

катера якщо швидкість течії 2 км/год Решить надо срочно, кр у меня еще 10 минут

Ответы на вопрос

Отвечает Бобренко Ксения.

Ответ:

10 км/год.

Объяснение:

Нехай власна швидкість катера х км/год, тоді його швидкість за течією х+2 км/год, проти течії х-2 км/год.

10/х + 16/(х-2) = 3

10х-20+16х-3х²+6х=0

3х²-32х+20=0

х=(32±√(1024-240))/6=(32±√784)/6=(32±28)/6

х=2/3 (не підходить)  х=10