Знайдіть суму перших дев'яти членів арифметичної прогресії, якщо a= -17,d=6​


Ответы на вопрос

Отвечает Цыплакова Елизавета.

Ответ:  63.

Объяснение:

Дано.   a1= -17,  d=6​.  

Знайдіть сумму первых дев'яти членів арифметичної прогресії,

-----------------

Решение.

Sn=n(a1+an)/2.

--------------

an=a9 = a1+(n-1)d=-17+8*6=-17+48=31.

a9=31.

---------------

S9=9(-17+31)/2 = 9*14/2=63.

S9=63.