Знайдіть різницю арифметичної прогресії (a_n), якщо a_10=-14, S_18=-234.


Ответы на вопрос

Отвечает Муравьев Тимофей.

a_{10}=-14\\\\a_{10}=a_{1}+9d\\\\a_{1}+9d=-14\\\\\boxed{a_{1}=-9d-14}\\\\S_{18}=-234\\\\S_{18}=\frac{2a_{1} +17d}{2}*18=(2a_{1}+17d)*9\\\\(2a_{1}+17d)*9=-234\\\\2a_{1} +17d=-26\\\\2*(-9d-14)+17d=-26\\\\-18d-28+17d=-26\\\\-d=2\\\\\boxed{d=-2}