Розкладiть на множники: 1)x^2-4= 5)x^2y^2-4/9=2)25-9a^2= 6)a^4-b^6=3)36m^2-100n^2=

7)0,01c^2-d^8=4)0,04p^2-1,69q^2= 8)-1+a^4b^8= Алгебра 8 Класс

Ответы на вопрос

Отвечает Лахцутко Катюша.

Відповідь:

Пояснення:

В усіх прикладах скористаємося формулою різниці квадратів:

a^2-b^2=(a-b)(a+b)

1)

x^2-4=x^2-2^2=(x-2)(x+2)

2)

25-9a^2=5^2-(3a)^2=(5-3a)(5+3a)

3)

36m^2-100n^2=(6m)^2-(10n)^2=(6m-10n)(6m+10n)

4)

0.04p^2-1.69q^2=(0.2p)^2-(1.3q)^2=(0.2p-1.3q)(0.2p+1.3q)

5)

x^2y^2-\frac{4}{9}=(xy)^2-\big(\frac{2}{3}\big)^2=\big(xy-\frac{2}{3}\big)\big(xy+\frac{2}{3}\big)

6)

a^4-b^6=(a^2)^2-(b^3)^2=(a^2-b^3)(a^2+b^3)

7)

0.01c^2-d^8=(0.1c)^2-(d^4)^2=(0.1c-d^4)(0.1c+d^4)

8)

-1+a^4b^8=(a^2b^4)^2-1^2=(a^2b^4-1)(a^2b^4+1)=\\\big((ab^2)^2-1^2\big)\big(a^2b^4+1\big)=(ab^2-1)(ab^2+1)(a^2b^4+1)