Із пункту А в пункт В, відстань між якими 18 км, одночасно вийшли двое туристів. Один із них прибув

у пункт в на 54 хв. пізніше, ніж другий. Знайти швидкість кожного туриста, якщо відомо, що швидкість одного з них на 1 км/год менше, ніж другого.

Ответы на вопрос

Отвечает Симкина Арина.

Объяснение:

54 мин. = 0,9 часа.

Пусть скорость одного из туристов равна х км/ч.      ⇒

Скорость другого туриста равна (х+1) км/ч.

\frac{18}{x} -\frac{18}{x+1}=0,9\ |:0,9\\ \frac{20}{x} -\frac{20}{x+1}=1\\ 20*(x+1)-20*x=1*x*(x+1)\\20x+20-20x=x^2+x\\x^2+x-20=0\\D=81\ \ \ \ \sqrt{D}=9\\ x_1=-5\notin\ \ \ \ x_2=4.\\4+1=5.

Ответ: скорость одного из туристов равна 4 км/ч.

            скорость другого туриста равна 5 км/ч.