Моторний човен витратив 5 год, щоб подолати 36 км проти течії річки і повернутися на- зад.

Знайдіть власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки дорівнює 3 км/год. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бурмистрова Арина.

Ответ: 15 км/год.

Объяснение:

Нехай власна  швидкість  човна - х км/год, тоді швидкість човна за течією (х + 3) км/год, а швидкість проти  течії (х - 3) км/год, час, за який човен проплив проти течії річки  36 /(х-3) год, а час, за який човен проплив по течії річки 36/(х+3) год . Складемо рівняння:

36/(х-3)+ 36/(х+3) = 5

36(х + 3) + 36(х - 3) = 5 (х -3)(х + 3)

36х + 108 + 36х - 108 = 5х² + 15х - 15х - 45

5х² - 72х - 45 = 0

D = 72²- 4 * 5 * 45  = 5184 + 900 = 6084

√D = √6084 = 78

х₁ = (72 - 78)/2*5 = - 0,6  не підходить згідно умови

х₂ = (72 + 78)/2*5= 15 км/год власна швидкість човна

Отвечает Каликанова Александра.

Ответ:

15\frac{km}{h} .

Объяснение:

1) если скорость лодки обозначить как "v", время против течения реки как t1, время против течения реки как t2, тогда

2) можно составить систему трёх уравнений:

\left \{\begin{array}{ccc}t_1+t_2=5\\(v+3)t_2=36\\(v-3)t_1=36\end{array}

где первое уравнение - время на путь туда и обратно 5 часов; второе уравнение - путь по течению реки, а третье - путь против течения реки.

3) решая систему, находим, что t1=3 [h]; t2=2 [h]; v=15 [km/h].