За 5 блокнотів і 6 зошитів заплатили 6,9 грн. Скільки коштує один блокнот і один зошит, якщо 4

блокноти дорожчі за 3 зошити на 2,4 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Мусій Наталя.

нехай блокноти - х, зошити у.

складемо систему рівнянь.

5x+6y = 6,9

другий вираз отримаємо з фрази "4 блокноти дорожчі за 3 зошити на 2,4 грн"

\left \{{{5x+6y = 6,9} \atop {4x-3y = 2,4}} \right.

розв'язуємо систему

\left \{ {5x+6y=6,9} \atop {x=0,6+\frac{3}{4}y }} \right.

з неї отримаємо у=0,4, х=0,9

тобто 1 зошит коштує 40 коп, 1 блокнот - 90 коп