ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 100баллов Скільки гривень поклав на кожен рахунок вкладник, якщо на два різні

рахунки він вніс 1200 грн. За першим із них банк виплачує 5% рiчних, а за другим -7% річних. Через рік вкладник отримав за 5% вкладом на 24 грн відсоткових грошей більше, ніж за другим. Пожалуйста решите полно с помощью системи рівнянь

Ответы на вопрос

Отвечает Валько Ксения.

Ответ:

Объяснение:

Нехай у перший банк ( 5%)  поклав - х грн, тоді у дрігий (7%) - у грн.Складемо систему рівнянь:

{х + у = 1200

{0,05х - 0,07у = 24

х = 1200 - у

Підставимо у друге рівняння

0,05(1200 - у) - 0,07у = 24

60 - 0,05у - 0,07у = 24

- 0,12у = 24 - 60

- 0,12у = - 36

у = - 36 : (- 0,12)

у = 300 грн поклав у банк під 7%

Підставимо у перше рівняння у = 300

х + 300 = 1200

х = 1200 - 300

у = 900 грн поклав у банк під 5%