Розв'яжіть рівняння:81х²-49=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Петров Егор.

Ответ:

x1 = -7/9 , x2 = 7/9

Объяснение:

81x² = 49;

x² = 49/81;

x = ± 7/9

x= - 7/9

x= 7/9

x1 = - 7/9, x2 = 7/9

Альтернативна форма

x1 ≈ -0,777778 , x2 ≈ 0,777778

Отвечает Ербулова Акмарал.

Відповідь: x_{1} = -\frac{7}{9} , x_{2} = \frac{7}{9}

Розв'язання:

81х²-49=0​

9²x² - 7² = 0

(9x)² - 7² = 0

(9x - 7)(9x + 7) = 0

9x - 7 = 0 або 9x + 7 = 0

9x = 7 або 9x = -7

x_{1} =- \frac{7}{9} , x_{2} = \frac{7}{9}

Пояснення:

Маємо рівняння: 81х²-49=0​

Згадаємо, що 81 = 9 * 9 = 9² і 49 = 7 * 7 = 7². Перепишемо рівняння і отримаємо: 9²x² - 7² = 0.

Далі, використовуючи одну з властивостей степеней з натуральним показником (її можна подати у вигляді формули (mn)^{x} = m^x * n^x (змінні брала довільні) ), подамо 9²x² у вигляді (9x)². Перепишемо і отримаємо: (9x)² - 7² = 0.

Застосуємо одну з формул скороченого множення (a^2 - b^2 = (a-b)(a+b) ). Це допоможе нам подати (9x)² - 7²  у вигляді (9x - 7)(9x + 7).

Згадаємо, як розв'язувати такі рівняння. Якщо хоча б один з множників дорівнює 0, то добуток теж дорівнюватиме 0. Отримаємо два рівняння: 9x - 7 = 0 і 9x + 7 = 0.

Розв'яжемо ці рівняння по черзі і отримаємо відповідь - x_{1} = -\frac{7}{9} , x_{2} = \frac{7}{9}.