3. Знайдіть порядковий номер члена прогресії, якщо: 1) a, = 3, d = −5, a, =-37; 2) a, = −7, d =

2, an = 81. а, арифметичної​

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Максим.

\displaystyle\bf\\1)\\\\a_{1} =3 \  \  \ ; \  \  \ d=-5 \  \  \ ; \  \  \ a_{n} =-37 \  \  \ ; \  \  \ n=?\\\\a_{n} =a_{1} +d\cdot(n-1)\\\\-37=3-5\cdot(n-1)\\\\-37=3-5n+5\\\\-37=-5n+8\\\\5n=8+37\\\\5n=45\\\\\boxed{n=9}\\\\\\2)\\\\a_{1} =-7 \  \  \ ; \  \  \ d=2 \  \  \ ; \  \  \ a_{n} =81 \  \  \ ; \  \  \ n=?\\\\a_{n} =a_{1} +d\cdot(n-1)\\\\81=-7+2\cdot(n-1)\\\\81=-7+2n-2\\\\81=2n-9\\\\2n=81+9\\\\2n=90\\\\\boxed{n=45}