Розв’яжіть рівняння: a) Sin 2x= 1 b) ctg x/2= -1


Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Антон.

a) Sin 2x = 1

Розглянемо спочатку, які значення може мати sin 2x. Знаємо, що:

sin 2x має значення в діапазоні від -1 до 1

sin 2x = 1 означає, що 2x дорівнює арксинусу 1, тобто 2x = π/2 + 2πk, де k - ціле число

Тоді x = (π/2 + 2πk) / 2 = π/4 + πk, де k - ціле число.

Отже, розв'язками рівняння є всі числа вигляду x = π/4 + πk, де k - ціле число.

b) ctg x/2 = -1

Скористаємося властивостями тангенсу та котангенсу:

ctg x/2 = -1 <==> tan(x/2) = -1/ctg(x/2) = -1/-1 = 1

Маємо тангенс кута, який дорівнює 45 градусам, тобто x/2 = π/4 + πk, де k - ціле число.

Тоді x = 2(π/4 + πk) = π/2 + 2πk, де k - ціле число.

Отже, розв'язками рівняння є всі числа вигляду x = π/2 + 2πk, де k - ціле число.