Помогите пожалуйста! Задано вибірку чисел: 6,6,8,10,11,13,14,14,15,23. Знайти моду, медіану, розмах

та середнє значення вибірки.

Ответы на вопрос

Отвечает Филинов Алексей.

Відповідь:

Пояснення:

Мода - це найчастіше зустрічається значення в вибірці. У даній вибірці 2 значення зустрічаються найчастіше - це 6 та 14, тому мода дорівнює 6 та 14.

Медіана - це значення, яке розділяє вибірку на дві рівні частини, тобто 50% значень менше медіани, а 50% більше. Спочатку необхідно відсортувати вибірку за зростанням: 6, 6, 8, 10, 11, 13, 14, 14, 15, 23. Далі, оскільки кількість чисел парна, медіана буде середнім значенням двох центральних чисел. У даній вибірці цими числами є 11 та 13, тому медіана дорівнює (11+13)/2 = 12.

Розмах - це різниця між найбільшим і найменшим значеннями в вибірці. Найменше значення вибірки дорівнює 6, а найбільше - 23, тому розмах дорівнює 23-6=17.

Середнє значення - це середнє арифметичне значення всіх елементів вибірки. Щоб знайти середнє значення, потрібно додати всі числа в вибірці та поділити на їх кількість: (6+6+8+10+11+13+14+14+15+23)/10 = 12.5. Отже, середнє значення вибірки дорівнює 12.5.