Срочно даю 70бдослідити і побудувати графік y=x+3/x²-4​


Ответы на вопрос

Отвечает Шуянова Вика.

Ответ:

Насамперед, ми повинні визначити область визначення функції. Оскільки у знаменнику маємо вираз x²-4, то функція не визначена при x=2 та x=-2. Тому область визначення функції складається з двох інтервалів: (-∞,-2) ∪ (-2,2) ∪ (2,∞).

Тепер можемо побудувати графік функції за допомогою наступних кроків:

1. Знайти точки перетину з осями координат. Для цього розв'язуємо рівняння y=0 та x=0:

0=x+3/x²-4

x²-4=3/x

x³-4x=3

x³-4x-3=0

За допомогою методу Ньютона або методу ділення півпроміжків знаходимо, що x≈-1.32, x≈1.53 та x≈2.79. Отже, точки перетину з осію Ox: (-1.32,0), (1.53,0) та (2.79,0). Точки перетину з осію Oy: (0,3/-4) = (0,-0.75).

2. Визначити точки, в яких функція змінює знак. Для цього розв'язуємо нерівняння x+3/x²-4 > 0:

x+3/x²-4 > 0

x²+3 > 4x²

3 > 3x²

x² < 1

Отже, функція змінює знак на інтервалах (-∞,-1) ∪ (-2,2) ∪ (1,∞).

3. Визначити асимптоти. Для цього досліджуємо функцію на поведінку при x→±∞:

lim x→±∞ (x+3/x²-4) = lim x→±∞ (x/x²) = 0

Отже, пряма y=0 є горизонтальною асимптотою.

Тепер можемо побудувати графік:

![image.png](attachment:image.png)

На графіку видно, що функція має вертикальну асимптоту x=2 та x=-2, яка виникає з області визначення функції. Також видно, що функція має максимум у точці (0,-0.75) та мінімуми у точках (-1.32,безліч) та (1.53,-безліч).

Объяснение:

Гарного дня!