{(x-y)(x+y) -x (x+10)=y(5-y)+15, {(x + 1)² + (y−1)² = (x+4)² + (y + 2)² -18. У відповідь записати

суму розв'язків (вийде одне число) Срочно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фурманов Кирилл.

Це система з двох рівнянь з двома змінними. Ми можемо її вирішити за допомогою методу підстановки.

Спочатку спростимо перше рівняння:

{(x-y)(x+y) -x (x+10)=y(5-y)+15}

x^2 - y^2 - x^2 - 10x = 5y - y^2 + 15 -y^2 + y^2 + x^2 - x^2 + 10x - 5y = 15 10x - 5y = 15

2x - y = 3

Тепер спростимо друге рівняння: {(x + 1)² + (y−1)² = (x+4)² + (y + 2)² -18} x^2 + 2x + 1 + y^2 - 2y + 1 = x^2 + 8x + 16 + y^2 + 4y + 4 -18 -6x -6y = -4 3x + 3y = 2

Тепер ми можемо вирішити систему рівнянь за допомогою методу підстановки. Розв’язуючи для y у першому рівнянні, маємо:

y = 2x - 3

Підставляючи це у друге рівняння, маємо:

3x + 3(2x-3) = 2

9x = 11

x = {1/9

Підставляючи це значення x у перше рівняння, маємо: y = 7/9

Отже, сума розв’язків дорівнює: (11/9) + (7/9)  = 2

Тому відповідь дорівнює 2.