У геометричній прогресії bn b6= -64, q=-2. Знвйти а) перший ялен; б)суму шести перших членів


Ответы на вопрос

Отвечает Спенсер Эндрю.

Ответ:

а) Знаходимо загальний член геометричної прогресії за формулою:

bn = b1 * q^(n-1), де b1 - перший член, q - знаменник, n - номер члена.

Підставляємо в формулу відомі значення:

b6 = b1 * (-2)^(6-1)

-64 = b1 * (-2)^5

-64 = -32b1

b1 = 2

б) Знаходимо суму шести перших членів геометричної прогресії за формулою:

S6 = b1 * (1 - q^6) / (1 - q)

Підставляємо в формулу відомі значення:

S6 = 2 * (1 - (-2)^6) / (1 - (-2))

S6 = 2 * (1 - 64) / 3

S6 = -62 / 3