СРОЧНО!!!!!!!За 2 кг помідорів і 3 кг огірків батько заплатив 280 грн. Яка вартість 1 кг огірків

та 1 кг помі- дорів, якщо 5 кг помідорів дорожчі за 4 кг огірків на 125 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Правдухина Катя.

Відповідь:

Пояснення:

Позначимо вартість 1 кг помідорів як "х" грн, а вартість 1 кг огірків як "у" грн.

За умовою задачі маємо такі дані:

2 кг помідорів + 3 кг огірків = 280 грн (1)

5 кг помідорів - 4 кг огірків = 125 грн (2)

З першого рівняння можна отримати вираз для вартості 2 кг помідорів + 3 кг огірків:

2x + 3y = 280 (3)

З другого рівняння можна отримати вираз для вартості 5 кг помідорів - 4 кг огірків:

5x - 4y = 125 (4)

Тепер можемо вирішити цю систему рівнянь методом елімінації:

Множимо рівняння (3) на 4 і рівняння (4) на 3, щоб позбутися коефіцієнтів "y":

8x + 12y = 1120 (5)

15x - 12y = 375 (6)

Додаємо рівняння (5) і (6), щоб видалити "y":

23x = 1495

x = 65

Підставляємо значення x в рівняння (3) для знаходження y:

2(65) + 3y = 280

130 + 3y = 280

3y = 150

y = 50

Отже, вартість 1 кг помідорів становить 65 грн, а вартість 1 кг огірків становить 50 грн.