За 9 ручок і 4 олівці заплатили 4 грн 20 к. Скільки коштує одна ручка та один олівець, якщо дві

ручки дорожчі за 3 олівці на 35 копійок?

Ответы на вопрос

Отвечает Бирюлин Артём.

Відповідь:

15 коп, 40 коп.

Пояснення:

х коп-ціна ручки

у коп-ціна олівця

складаємо систему рівнянь

{9х+4у=420

{2х-3у=35

7х+7у=385

х+у=55

у=55-х,

9х+4(55-х)=420

9х+220-4х=420

5х=200

х=40(коп) - ціна ручки

40*2-35=45(коп) - ціна 3 олівців

45:3=15(коп) - ціна 1 олівця

Відповідь: 15 коп, 40 коп.