(1/2x+3/4)+(2 1/2-x)​


Ответы на вопрос

Отвечает Серегина Лера.

Ответ:  (3x - x² + 1) / 2x.

Объяснение:  Давайте спростимо вираз:

(1/2x + 3/4) + (2 1/2 - x).

Спершу розглянемо перше додання (1/2x + 3/4):

Спільний знаменник для додавання (1/2x + 3/4) буде 4x. Тому ми мусимо привести дробову частину до цього знаменника:

(1/2x + 3/4) = (2/4x + 3/4) = (2/4x + 3/4 * x/x) = (2/4x + 3x/4x) = (2 + 3x) / 4x.

Тепер ми маємо:

(2 + 3x) / 4x + (2 1/2 - x).

Тепер додамо (2 1/2 - x) до (2 + 3x) / 4x:

[(2 + 3x) / 4x] + (2 1/2 - x).

Для зручності, перетворимо 2 1/2 у змішану дрібну форму:

2 1/2 = 2 + 1/2 = 4/2 + 1/2 = 5/2.

Тепер підставимо це значення в вираз:

[(2 + 3x) / 4x] + (5/2 - x).

Тепер знайдемо спільний знаменник для додавання обох доданків, який буде 4x:

[(2 + 3x) / 4x] + [(5/2 - x) * (2x/2x)].

Розгорнемо дужки та додамо:

[(2 + 3x) / 4x] + [(10x/2x - 2x²/2x)].

[(2 + 3x) / 4x] + [(10x - 2x²) / 4x].

Тепер, коли у нас є спільний знаменник, ми можемо додавати дроби:

[(2 + 3x + 10x - 2x²) / 4x].

Згрупуємо подібні члени:

(2 + 3x + 10x - 2x²) / 4x = (12x - 2x² + 2) / 4x.

Витягнемо спільний член 2 за дужки:

2(6x - x² + 1) / 4x.

Зменшимо кількість дільників 2 у чисельнику та знаменнику на 2:

(3x - x² + 1) / 2x.

Отже, спрощений вираз дорівнює (3x - x² + 1) / 2x.

Отвечает Пухова Диана.

Ответ:

Объяснение:

.......