€ 1 л 6%-го розчину спирту. Скільки літрів 3%-го розчину спирту потрібно дати в перший розчин, щоб

одержати 5%-й розчин?​

Ответы на вопрос

Отвечает Цветкова Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Давайте визначимо, скільки літрів 3%-го розчину потрібно додати до 1 літра 6%-го розчину, щоб одержати 5%-й розчин.

Нехай x - це кількість літрів 3%-го розчину, яку потрібно додати до 1 літра 6%-го розчину.

Ми можемо скласти рівняння, використовуючи принцип розведення:

(кількість спирту в 6%-му розчині + кількість спирту в 3%-му розчині) / (загальний об'єм розчину) = 5%

(1 л * 6% + x л * 3%) / (1 л + x л) = 5%

Тепер перетворимо вирази у відсотках на десяткові дроби:

(0.06 + 0.03x) / (1 + x) = 0.05

Тепер можемо розв'язати це рівняння:

0.06 + 0.03x = 0.05(1 + x)

0.06 + 0.03x = 0.05 + 0.05x

0.03x - 0.05x = 0.05 - 0.06

-0.02x = -0.01

Тепер поділимо обидві сторони на -0.02:

x = (-0.01) / (-0.02) = 0.5

Отже, потрібно додати 0.5 літра 3%-го розчину до 1 літра 6%-го розчину, щоб одержати 5%-й розчин.