3. Обчисліть: a) (5³)4: 5¹⁰. 10.​


Ответы на вопрос

Отвечает Савинцев Артем.

Ответ:

Давайте обчислимо вираз:

a) \((5^3)^4 : 5^{10} \cdot 10\)

Спочатку обчислимо \(5^3\) і \(5^{10}\):

\(5^3 = 5 \cdot 5 \cdot 5 = 125\)

\(5^{10} = (5^2)^5 = 25^5\)

Тепер підставимо ці значення в вираз:

\((125^4) : (25^5) \cdot 10\)

Тепер ми можемо скористатися правилом для поділу однакових основ:

\(125^4 : 25^5 = (5^3)^4 : (5^2)^5\)

Знову застосуємо правило для зведення до ступеня при поділі:

\(5^{3 \cdot 4} : 5^{2 \cdot 5}\)

\(5^{12} : 5^{10}\)

А тепер використаємо правило для поділу з однаковими основами:

\(5^{12 - 10} = 5^2\)

Отже, відповідь на вираз \(a) (5^3)^4 : 5^{10} \cdot 10\) дорівнює 25.