Вкладник вніс на свій рахунок у банку 1200 грн. Через рік з рахунку зняли 240 грн. Ще через рік

на рахунку стало 1071 грн. Скільки відсотків нараховує банк за рік ?

Ответы на вопрос

Отвечает Кособуцький Микола.
Х=(100+а)/100, где а -процент начисления банка в год. 1200*x - сумма вклада через год с учётом процентов
(1200*x-240)*x=1071
1200*x^2-240*x-1071=0
x1,2=(240±√(240^2+4*1200*1071))/2400=(240±2280)/2400
x1=(240-2280)/2400 - не подходит
х2=(240+2280)/2400=1,05
а=1,05*100-100=5% процентная ставка банка.