Знайти три послідовних натуральних числа, якщо відомо, що подвоєний добуток крайніх чисел на 119

більший від квадрата середнього числа. Приз, прошу помогите!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Юдин Дима.
Нехай  n-1,~ n,~ n+1 - три послідовні натуральні числа. Тоді за умовою задачі складемо рівняння

2(n-1)^2\cdot(n+1)^2=n^2+119

Залишилося розв'язати це рівняння.

2(n^2-1)^2=n^2+119\\ \\ 2n^4-4n^2+2=n^2+119\\ \\ 2n^4-5n^2-117=0
Розв'яжемо рівняння як квадратне рівняння відносно  n^2:
D=b^2-4ac=(-5)^2-4\cdot 2\cdot(-117)=961

n^2= \dfrac{5-31}{2\cdot 2} =- \dfrac{13}{2} - розв'язків не має

n^2= \dfrac{5+31}{2\cdot 2}=9

n_1=-3 - не натуральне число.
n_2=3 

Отже, три послідовні натуральні числа такі: 2; 3; 4