Розкладіть на множники многочлен 6х²+7х-5 протрібна допомога, з поясненням )


Ответы на вопрос

Отвечает Чаплина Яна.
6х² +  - 5 = 
6х² - 3x + 10х - 5 = 
3x(2x-1) + 5(2x-1) = 
(2x-1)(3x+5)


Отвечает Гонтарь Валерия.
Квадратний тричлен розкладається на множники за формулою а(х-х1)(х-х2), де х1 і х2 - його корені
6х²+7х-5=0
D=b²-4ac=7²-4×6×(-5)=49+120=169
x = \frac{ - b + - \sqrt{d} }{2a}
x1 = \frac{ - 7 + \sqrt{169} }{2 \times 6} = \frac{ - 7 + 13}{12} = \frac{6}{12} = \frac{1}{2}
x2 = \frac{ - 7 - \sqrt{169} }{2 \times 6} = \frac{ - 7 - 13}{12} = - \frac{20}{12} = - \frac{5}{3}
6 {x}^{2} + 7x - 5 = 2(x - \frac{1}{2} )3(x + \frac{5}{3} ) = (2х-1)(3х+5)