Чому дорівнює сума перших дев'яти членів арифметичної прогресії якщо а1+а4+а10=18


Ответы на вопрос

Отвечает Савина Жанна.

a_1+a_4+a_{10}=18\\a_1+a_2+3r+a_1+9r=18\\3a_1+12r=18\ /:3\\a_1+4r=6\\\\S_9=a_1+a_1+r+a_1+2r+...+a_1+8r=9a_1+36r=9(a_{1}+4r)=9\cdot6=54