Знайти 12-член арифметичної прогресії і суму 10 перших , якщо а1=2019, d=3​


Ответы на вопрос

Отвечает Абрамов Всеволод.

Дано

a₁=2019

d=3

S₁₀-?  a₁₂-?

Решение

a₁₂=a₁+11d = 2019+11*3=2019+33=2052

S₁₀=(2a₁+9d)/2 *10 = (2a₁+9d)*5=(2*2019+9*3)*5=(4038+27)*5=4065*5=20325