Знайдіть п'ятий член та суму шести перших членів геометричної прогресії(Bn) якщо b1=-2, q=2​


Ответы на вопрос

Отвечает Воронов Владислав.

у вас же э формули :

bn= b1*q^n-1

потрібно знайти п'ятий член геом.прог., тому під формули підставляєте:

b5= -2*2^4

з умови : b1=-2, a q = 2. Чому q в 4 степені? з формули бачно n-1, тобто 5-1= 4, далі розрахунки :

b5= -2*16= -32

формула суми :

Sn= b1(q^n-1)/ q-1 дробом записано. отож підставляємо

S6 = -2(64-1)/1= -126/1 = -126