Відстань між двома пристаннями, що дорівнює 72км моторний човен проходить за течією річки на 2 год

швидше ніж проти течії. Знайдіть швидкість човна дорівнює 15км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Щербань Артем.

Ответ:

Объяснение:

Нехай  х - швидкість течії.  

Тоді

15-х швидкість проти течії

15+х швидкість за течією

маємо рівняння

72/(15-x)-72/(15+x)=2

72*(15+x)-72*(15-x)=2*(15+x)*(15-x)

1080+72x-1080+72x=450-2x²

2x²+144x-450=0   I÷2

x²+72x-225=0  

D=b²-4ac

D=72²-4*(-225)

D=6084

x₁,₂=(-b±√D)/2a

x₁=3  

x₂=-75 ∉

Ответ:  швидкість течії  3 км/ч.