катер проплив 44 км проти течії річки і 52 за течією, витративши на весь шлях 4 години. знайдіть

власну швидкість катеру, якщо швидкість течії річки - 2 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Шишов Серафим.

Відповідь:

24 км/год.

Пояснення:

Нехай власна швидкість катера х км/год, тоді швидкість за течією х+2 км/год, швидкість проти течії х-2 км/год. Маємо рівняння:

44/(х-2) + 52/(х+2) = 4

44х+88+52х-104=4х²-16

4х(х-24)=0

х=0 (не підходить за умовою) х=24.