Знайдіть всі тригонометричні функції , якщо tgA = √3​


Ответы на вопрос

Отвечает Соснин Иван.

 \tan(x)  =  \sqrt{3}

Так як tg(x)ctg(x) = 1, то

 \cot(x)  =  \frac{1}{ \tan(x) }  \\  \cot(x)  =  \frac{1}{ \sqrt{3} }  \\  \cot(x)  =  \frac{ \sqrt{3} }{3}

Знайдемо косинус за формулою:

 \tan^{2} (x) =  \frac{1}{ \cos^{2}(x) }  - 1 \\ \frac{1}{ \cos^{2}(x) }   = \tan^{2} (x) + 1 \\  \cos^{2} (x) =  \frac{1}{\tan^{2} (x) + 1}   \\  \cos(x)  =  \sqrt{ \frac{1}{\tan^{2} (x) + 1} }

Підставляємо:

 \cos(x)  =  \sqrt{ \frac{1}{ { (\sqrt{3} )}^{2}  + 1} }  \\  \cos(x)  =  \sqrt{ \frac{1}{4} }  \\  \cos(x)  =  \frac{1 }{2}

За основною тригонометричною тотожністю:

 \sin^{2} (x) +  \cos^{2} (x) = 1 \\  \sin(x)  =  \sqrt{1 -  \cos^{2} (x)}

Тоді:

 \sin(x)  =  \sqrt{1 -  {( \frac{1 }{2} ) }^{2} }  \\  \sin(x)  =  \sqrt{ \frac{3}{4} }  \\  \sin(x)  =  \frac{ \sqrt{3} }{2}