Кілька учнів поділили порівно між собою 90яблук.Якби учнів було на 3 меньше, то кожен з них обержав

би на 1 яблоко більше. Скількі було учнів?

Ответы на вопрос

Отвечает Рытова Олеся.

Відповідь: 18 учнiв.

Пояснення:

було Х учнiв, тодi кожен отримав по (90:х) яблук.

Якщо по 1 яблоку бiльше, а учнiв на 3 менше, то

(90:х)+1=90:(х-3),

90/(х-3)-90/х=1,

(90х-90х+270)/(х^2-3х)=1,

х^2-3х-270=0,

D=9+4×270=1089=33^2,

x1=(3-33)/2=-15<0,

x2=(3+33)/2=18.

18 учнiв