Обчисліть суму десяти перших членів арифметичної прогресії, перший член якої а1=-16, а різниця d=3


Ответы на вопрос

Отвечает Серикбай Алдияр.

Ответ: S₁₀=-25.

Объяснение:

a₁=-16      d=3      S₁₀=?

S₁₀=(2a₁+(n-1)*d)*n/2=(2*(-16))+(10-1)*3)*10/2=(-32+9*3)*5=

=(-32+27)*5=(-5)-5=-25.