За три дні турист пройшов 90км . За другий день пройшов на 10 км менше, ніж перший, а за третій -

4,5(дробом) того, що за перший і другий дні разом.Яку відстань проходив турист кожного дня.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тимерзянова Александра.

4/5 = 8/10 = 0,8

Пусть х км прошёл турист в первый день, тогда

(х - 10) км - во второй день,

0,8 · (х + х - 10) = 0,8 · (2х - 10) км - в третий день

Всего за три дня турист прошёл 90 км. Уравнение:

х + х - 10 + 0,8 · (2х - 10) = 90

2х - 10 + 1,6х - 8 = 90

2х + 1,6х = 90 + 10 + 8

3,6х = 108

х = 108 : 3,6

х = 30 (км) - в первый день

30 - 10 = 20 (км) - во второй день

0,8 · (30 + 20) = 0,8 · 50 = 40 (км) - в третий день

Вiдповiдь: 30 км, 20 км i 40 км.