Знайдіть суму перших n членів арифметичної прогресії (аₙ) за такими даними: 1) а₁₀=1,5 d=0,5

n=212) a₆=1,3 ( там шестерка нижний индекс,если не видно) a₁₃=0,5 n=103) aₙ=15-3n n=24

Ответы на вопрос

Отвечает Бохан Богдан.

1)\; \; a_{10}=1,5\; \; ,\; \; d=0,5\; \; ,\; \; n=21\\\\a_{10}=a_1+9d=a_1+9\cdot 0,5=a_1+4,5\; ;\; \; \; a_1+4,5=1,5\; \; ,\; \; a_1=-3\\\\S_{n}=\frac{2a_1+(n-1)\cdot d}{2}\cdot n\\\\S_{21}=\frac{-2\cdot 3+20\cdot 0,5}{2}\cdot 21=2\cdot 21=42

2)\; \; a_6=1,3\; \; ,\; \; a_{13}=0,5\; \; ,\; \; n=10\\\\a_6=a_1+5d=1,3\qquad \qquad a_1=1,3-5d\\a_{13}=a_1+12d=0,5\qquad \quad a_1=0,5-12d\\\\1,3-5d=0,5-12d\; \; \to \; \; 7d=-0,8\; \; ,\; \; d=-\frac{0,8}{7}=-\frac{8}{70}=-\frac{4}{35}\\\\a_1=0,5+12\cdot \frac{4}{35}=\frac{65,5}{35}=\frac{655}{350}=\frac{131}{70}\\\\S_{10}=\frac{2\cdot \frac{131}{70}-9\cdot \frac{4}{35}}{2}\cdot 10=\frac{190}{70}\cdot 5=\frac{95}{7}=13\frac{4}{7}

3)\; \; a_{n}=15-3n\; \; ,\; \; \; n=24\\\\a_1=15-3\cdot 1=12\; \; ,\; \; a_2=15-3\cdot 2=9\; \; \to \; \; \; d=a_2-a_1=9-12=-3\\\\S_{24}=\frac{2\cdot 12-23\cdot 3}{2}\cdot 24=\frac{-45}{2\cdot 24}=-45\cdot 12=-540