Знайдіть суму всіх натуральних чисел кратних 6 і менших за 70


Ответы на вопрос

Отвечает Симакович Анастасия.

Знайдемо всі такі числа, які задовольняють умові:

6, 12, 18, ... 66

Кількість таких чисел: 66/6 = 11.

Отримали арифметичну прогресію з різницею 6.

Тоді сума даних чисел:

S_{n} =  \frac{a_{1} + a_{n}}{2}  \times n \\ S_{11} =  \frac{6 + 66}{2}  \times 11  = 396

Відповідь: 396