Знайдіть: 1) кількість усіх двоцифрових натуральних непарних чисел, менших від 78; 2) суму всіх

двоцифрових натуральних непар- них чисел, менше 78.

Ответы на вопрос

Отвечает Каплий Варя.

Ответ:

1) 34.

2) 1496

Объяснение:

1) Одне з найменших непарних двоцифрових чисел - це 11, позначимо його за a_1. Друге таке число буде 13, нехай воно буде a_2. А найбільше непарне двоцифрове число (менше від 78) - це 77, нехай воно буде a_n.

2) Тоді: d = a_2 -a_1 = 13 - 11 = 2 - різниця арифметичної прогресії.

3) За формулою АП a_n = 1_1 + d(n-1) виразимо n, і це буде відповіддю на перше запитання, адже n - це кількість чисел, з яких складається АП:

a_n = a_1 + d(n-1);\\77 = 11 + 2(n-1); 77-11 = 2n -2; \\n = 34

4) Суму всіх двоцифрових натуральних непарних чисел (менше за 78) знайдемо із формули суми АП:

S_n = \frac{a_1+a_n}{2} *n; S_{34}  = \frac{11+77}{2} *34 = \frac{88}{2} *34 = 44*34 = 1496.