Rezolvati prin Metoda grafica sistemul de ecuatiiX-y=23x+3y=6​


Ответы на вопрос

Отвечает Бухтий Дмитрий.

Ответ:

Точка пересечения (2;0)

Объяснение:

y=x-2

3y=6-3x\\y=2-x