На перегоні, довжина якого дорівнює 240 км, поїзд рухався зі швидкістю на 10 км/год менше, ніж мало

бути за розкладом, і запізнився на 48 хв. З якою швидкістю мав рухатися поїзд за розкладом (у км/год)? Покажіть будь ласка розвязок, тобто як розвязується, відповідь не так важлива як розвязок, тим більш коли вона і так відома

Ответы на вопрос

Отвечает Кириченко Сашуня.

Ответ: по расписанию поезд должен был двигаться  

со скоростью 60 км/ч.

Объяснение:

48 минут=12/15 часа.

Пусть скорость поезда, который должен был двигаться

по расписанию - x.     ⇒

\frac{240}{x-10}-\frac{240}{x} =\frac{12}{15}  \\240*x-240*(x-10)=\frac{12}{15} *x*(x-10)\\240*x-240*x+2400=\frac{12}{15}*(x^{2}  -10x)\\2400=\frac{12}{15} *(x^{2}-10x)|*15\\ 36000=12*(x^{2} -10x)\\12x^{2} -120x-36000=0|:12\\x^{2} -10x-3000=0\\D=12100,\sqrt{D}= 110\\x_{1} =60,x_{2} \neq -50.