Один із катетів прямокутного трикутника на 1 см менший від гіпотенузи, а другий на 7 см менший від

першого. Знайдіть гіпотенузу. варіанти відповідей: 11,13,14,15.

Ответы на вопрос

Отвечает Кочнева Оксана.

Ответ: 13см

пусть гипотенуза = х,  тогда один катет=х-1, другой=х-1-7=х-8

,

по теор. Пифагора  x^2=(x-1)^2+(x-8)^2,    x^2=x^2-2x+1+x^2-16x+64,

x^2-18x+65=0,    корни  х=5(не подходит по условию),   х=13