Срочно будь ласка 105 км шляху теплохід проходить за течіскю річки на 2 год швидше, ніж проти

течії. Яка швидкість течі, якщо власна швидкість теплохода 18 км/год.?

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Настя.

Ответ:

3 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість течії х км/год, тоді швидкість теплохода за течією 18+х км/год, проти течії 18-х км/год. Маємо рівняння:

105/(18-х) - 105/(18+х) = 2

1890+105х-1890+105х=648-2х²

2х²+210х-648=0

х²+105х-324=0

За теоремою Вієта х=-108 (не підходить за умовою)  х=3.

Швидкість течії 3 км/год