Теплохід пройшов 30 км проти течії річки та 16 км за течією, витративши на шлях за течією на 30 за

менше, ніж на шлях проти течії. Знайдіть власну швидкість теплохода, якщо швидкість течії річки становить 1 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Вика.

Ответ: собственная скорость теплохода 31 км/ч.

Объяснение:

Пусть собственная скорость теплохода - х.      ⇒

\frac{30}{x-1} -\frac{16}{x+1}=0,5|*2\\\frac{60}{x-1} -\frac{16}{x+1} =1\\ 60*(x+1)-32*(x-1)=(x-1)*(x+1)\\60x+60-32x+32=x^{2} -1\\28x+92=x^{2} -1\\x^{2} -28x-93=0\\D=1156;\sqrt{D}=34

x₁=31        x₂=-3  ∉.